Carolina Medical Center

Już w najbliższym czasie kolejna grupa chłopców (po roczniku 2002) zostanie przebadana w Carolina Medical. Tym razem będą to chłopcy z roczników 1999 oraz 2000.

Pakiet młodego piłkarza został stworzony w oparciu o doświadczenia ze współpracy z profesjonalnymi zawodnikami. Podstawowym celem badań jest wychwycenie nieprawidłowości w funkcjonowaniu ciała młodego człowieka, które mogą w późniejszym czasie stać się przyczyną kontuzji, bądź przeciążeń. Dodatkową zaletą tego typu badań jest obiektywna ocena (w postaci parametrów) podstawowych zdolności motorycznych ciała młodego piłkarza. Cechy te mają wpływ na technikę, szybkość bądź precyzję ruchów (np. im lepsza stabilność podczas stania jednonóż, tym lepsza precyzja strzału drugą nogą).

Oczywiście po takich testach następuje wnikliwa analiza wyników a na jej podstawie powstają konstruktywne wnioski dotyczące dalszego postępowania, indywidualnie dobrane do każdego badanego.

Wyniki omawiane są ze specjalistą Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej oraz z trenerem przygotowania motorycznego, którzy na postawie wniosków przygotowuje i objaśnia zestaw zaleceń (ćwiczeń), które mają na celu poprawę słabych parametrów i ograniczeń dziecka oraz rozwinięcie pełnego potencjału zawodnika.

O poszczególnych testach, jakie znajdują się w ofercie dla Państwa, można zapoznać się na stronie internetowej CDF:

Badania funkcjonalne młodych piłkarzy:Carolina

Facebook