Podsumowanie wyjazdu do Łodzi

W dniach 30.11 – 1.12, udaliśmy się do Łodzi na serię meczy towarzyskich. Powoli tradycją staje się, że gdy Agape 2005 odwiedza Łódź to pogoda musi pokazać swoją siłę. W piątek wieczorem, w czasie rozgrywania pierwszego meczu temperatura powietrza wynosiła ok. -15C i wiał silny wiatr. Jednak nie pojechaliśmy tam się rozczulać nad sobą, ale zmierzyć się z najsilniejszymi akademiami z tego regionu. Na pierwszy ogień poszła drużyna SMS Łódź – bardzo dobra drużyna, potrafiąca grać technicznie w piłkę, co było widać przez cały mecz. Gra obu zespołów mogła się podobać, każda drużyna miała swoje sytuacje, ale długo bramkarze stawali na wysokości zadania. W końcówce meczu wreszcie mogliśmy zobaczyć bramki, których więcej strzeliła drużyna miejscowa. Na drugi dzień rozegraliśmy dwa mecze. Pierwszym przeciwnikiem był Widzew 2005, a drugim Widzew Łódź 2004. Mecz z naszymi rówieśnikami z Łodzi rozpoczęliśmy bardzo dobrze i w pierwszych minutach wyszliśmy na trzy bramkowe prowadzenie. Rywale mimo dobrej gry byli w stanie strzelić tylko bramkę honorową. Ostatni mecz, z rocznikiem starszym, pokazał jaką różnicę w futbolu stanowią warunki fizyczne u zawodników. Mimo tego, że Widzew 2004, dominował nad naszą drużyną pod względami siły i wzrostu, to długo utrzymywał się wynik remisowy i dopiero w końcówce udało się drużynie z Łodzi przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Cieszy dobra postawa naszych zawodników w kolejnych meczach z rywalami z Polski i mamy nadzieję, że następne wyjazdy będą równie udane.